Дизайн однокімнатної квартири: готові проекти (планування, фото інтер’єрів)

Наразі в Україні найкраще продаються однокімнатні квартири, що не дивно, адже вони найдешевші та добре підходять для молодої сім’ї з двох людей. У цій статті онлайн журнал «Поличка» покаже що дизайн однокімнатної квартири може буде і гарним, і практичним.

Нижче ми зібрали декілька готових дизайн проектів, у яких дизайнери постаралися зробити квартиру затишною і зручною для проживання.

Готові дизайн-проекти

Сьогодні однокімнатну можна розпланувати двома способами – зробивши студію, де спальня об’єднана з кухнею і коридором або типовий варіант, де окремо кухня і окремо кімната. При чому в другому випадку для приймання гостей можна або зробити кухню-вітальню, або спальню-вітальню.

Спальня і вітальня в одній кімнаті

Першими розглянемо варіанти, де в одній житловій кімнаті передбачена спальня і вітальня.

#1

Площа квартири – близько 42 м.кв., знаходиться вона у житловому комплексі «Листопад» (м. Івано-Франківськ»). Планування таке:

Дизайн однокімнатної квартири - планування 1

Кімната:

Дизайн однокімнатної квартири 1 - фото кімнати

Дизайн однокімнатної квартири 1 - фото кімнати 2

Кімната з допомогою легких розсувних перегородок розділена на 2 зони – спальню і вітальню. Тож тут присутній і диван, на якому можуть присісти гості, і повноцінне двоспальне ліжко, на якому буде зручно спати.

Ще цим дизайн проектом в кімнаті передбачена робоча зона з місцем для комп’ютера, телевізор (який буде видно і з дивану, і з ліжка), невелика шафа (де вона розташована видно на першому фото загального планування).

Кухня:

Дизайн однокімнатної квартири 1 - фото кухні 2

Дизайн однокімнатної квартири 1 - фото кухні

Кухня досить велика, проект передбачає на ній велику витяжку, вбудовану в стільницю плину, вбудовану духовку. Холодильник звичайний, але вдало розташований і не псує загальний інтер’єр. Звісно ж, знайшлося місце для повноцінного стола зі стільцями.

Також в цьому плануванні квартири до кухні приєднана лоджія, в проекті на ній ще один столик, але за бажанням там можна поставити великий вазон-дерево, чи заховати котел автономного опалення.

Ванна кімната (санвузол):

Дизайн однокімнатної квартири 1 - фото ванної

Дизайн однокімнатної квартири 1 - фото ванної 2

Як правило, в однокімнатних квартирах площею 35-50 м.кв. ванна та туалет суміщені, це планування не виключення. Тож у санвузлі розташований підвісний унітаз, ванна, умивальник з підвісною тумбою, сушарка на рушники.

Крім ванни тут передбачена окрема душова кабінка. Однак за потреби на її місці можна встановити пральну машину, а сам душ зробити у ванній. І це буде більш практично, адже без пральної машинки не обійтися, а дизайн проект не передбачає спеціальне місце для неї.

Коридор:

Дизайн однокімнатної квартири 1 - фото коридору

Дизайн однокімнатної квартири 1 - фото коридору 2

У коридорі місця не багато, але й його спробували використати з користю шляхом розташування тут вбудованої шафи-купи. Дверці останньої служать в якості великого дзеркала.

Також у коридорі присутній маленький пуф, на який буде зручно присісти для взування. Під саме взуття, ймовірно, є передбачене місце у шафі-купе, так як окремих тумб більше немає.

У онлайн журналі «Поличка» є окрема стаття з понад 50 фото ідей того, як одну кімнату можна зонувати на вітальню і спальню https://polychka.com/vitalnya-i-spalnya-v-odnij-kimnati-foto/ .

Студії

Як правило студії це однокімнатні квартири площею від 25 до 35 м.кв., у яких спальня, вітальня і кухня об’єднані в одному приміщені. При цьому використовуються різні прийоми зонування, щоб візуально відділити між собою зони кухні, вітальні, спальні.

#1

Планування квартири приблизно таке:

Перепланування однокімнатної хрущовки в студію

Цей дизайн проект від студії «New Stroy», ремонт робився в однокімнатній квартирі «хрущовці» в Києві.

Дизайн проект однокімнатної квартири студії - фото 1

Дизайн проект однокімнатної квартири студії - фото 7

Дизайн проект однокімнатної квартири студії - фото 6

Дизайн проект однокімнатної квартири студії - фото 5

Дизайн проект однокімнатної квартири студії - фото 2

Ванна кімната:

Коридор:

Лоджія:

В даному плануванні максимально ефективно використаний доступний простір усіх приміщень, в тому числі коридору і лоджії. Так, у коридорі присутня вбудована шафа купе, велике дзеркало, тумба для взуття (яка ще й виконує функцію пуфа).

У лоджії створено місце для відпочинку – м’який кутовий диван (має вбудовані ніші для зберігання речей) і настінний столик дозволяють влаштовувати тут чаювання та посиденьки з друзями.

#2

Наступний дизайн проект від студії m2style.ru . Тут було завдання розділити на дві зони довгу прямокутну кімнату, створивши сучасний інтер’єр.

Дизайн квартири студії - фото 1

Дизайн квартири студії - фото 2

Дизайн квартири студії - фото 3

Дизайн квартири студії - фото 4

Дизайн квартири студії - фото 5

Не зважаючи на малу площу дизайнеру вдалося зробити інтер’єр і гарним, і практичним. А саме, тут є:

  • достатньо шаф і ніш для зберігання речей;
  • великий розкладний диван, навпроти якого телевізор;
  • робоче місце де можна працювати за комп’ютером;
  • кухня візуально відділена від вітальні;
  • на кухні достатньо шафок та є місце для найнеобхіднішої техніки;
  • знайшлося місце для повноцінного обіднього столу.

Крім того, в коридорі присутня ще досить велика шафа-купе, двері якої виконують функцію дзеркала.

Альтернативні варіанти інтер’єру до цього дизайн-проекту:

Дизайн квартири студії - фото 7

Дизайн квартири студії - фото 8

Дизайн квартири студії - фото 9

Хоча альтернативні варіанти візуально виглядають не гірше, але в першому плануванні меблі більш практичні.

Класичне планування

#1

Дизайн проект для квартири площею 35 м.кв. у новобудові. Підготувала дизайн студія «NewStroy»:

Дизайн проект однокімнатної квартири 35 м - фото 9

Дизайн проект однокімнатної квартири 35 м - фото 7

Дизайн проект однокімнатної квартири 35 м - фото 10

Дизайн проект однокімнатної квартири 35 м - фото 8

Особливість цього дизайну – стіна позаду дивану облицьована ламінатом. Останнім часом таке рішення зустрічається в сучасних інтер’єрах квартир все частіше.

Кухня:

Дизайн проект однокімнатної квартири 35 м - фото 12

Дизайн проект однокімнатної квартири 35 м - фото 13

Дизайн проект однокімнатної квартири 35 м - фото 15

Дизайн проект однокімнатної квартири 35 м - фото 14

Дизайн проект однокімнатної квартири 35 м - фото 16

Дизайн проект однокімнатної квартири 35 м - фото 11

У плануванні, для його розроблявся проект, кухня з’єднана з лоджією. Однак сама лоджія виділена під робоче місце, а також під відпочинкову зону (напроти робочого місця стоїть маленький диван, сівши на який можна, наприклад, дивитися увімкнений на моніторі комп’ютера фільм).

Цікаво й те, що дверей з коридору у кухню немає. Таке рішення дозволяє в першу чергу економити простір, тому що дверям треба кудись відкриватися (в даному випадку відкриті двері затуляли б холодильник).

У санвузлі ванної немає, замість неї зроблена велика душова кабіна. Унітаз та тумбочка з раковиною – підвісні, це не тільки гарно, а й практично.

#2

Дизайн проект студії 36 м.кв., яку перепланували у класичну однокімнатну квартиру. Початкове планування було без стіни між кухнею і житловою кімнатою, а після перепланування отримали приблизно таке:

Планування однокімнатної квартири 36 м

Житлова кімната:

Планування однокімнатної квартири 36 м - фото 3

Планування однокімнатної квартири 36 м - фото 4

Планування однокімнатної квартири 36 м - фото 5

Планування однокімнатної квартири 36 м - фото 6

Загалом, початкове планування цієї квартири розраховане на те, що це буде квартира-студія. Через це розподіл приміщення на окрему кухню і кімнату не пройшов без недоліків – вхід у кухню довелося зробити з кімнати, а не з коридору.

Кухня:

Кухня вийшла компактною, настільки що місяця під повноцінний обідній стіл не знайшлося. Натомість стільниця кухні переходить у барну стійку, яка служить обіднім столом.

Коридор, гардеробна, лоджія, санвузол:

Поради по ремонту однокімнатної квартири

В завершення нашої невеликої добірки дизайнів однокімнатних квартир, хочемо дати декілька корисних порад щодо планування ремонту у невеликій однокімнатній квартирі.

  • Меблі в однокімнатну квартиру мають бути не лише гарними, а й практичними. Наприклад, ліжко з підйомним механізмом має величезну нішу для зберігання речей, в той час як звичайне такої не має.
  • Робіть меблі на замовлення, які будуть відповідати розмірам передбачених для них місць. Ефективне використання площі не тільки забезпечить місце для всіх ваших речей, а й залишить більше вільного простору.
  • Плануючи точне розташування меблів, подивіться у магазинах стандартні розміри диванів, ліжок, стінок і т.п. Так ви уникнете ситуацій, коли, наприклад, виявиться що бажаного дивану буває в потрібному вам розмірі.

На цьому все. Сподіваємося ви створите свій ідеальний інтер’єр однокімнатної квартири.

Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *