Хотинська фортеця: фото з нашої подорожі, цікаві факти, поради туристу

Недавно ми розповідали про нашу подорож у Кам’янець-Подільський, де згадували, що поблизу є ще одне місце яке варто відвідати – Хотинська фортеця. Звісно ж ми не полінувалися, з’їздили і подивилися цю величну споруду, яка, до речі, входить до списку 7 чудес України.

Далі наш фотозвіт та коментарі, по яких ви зрозумієте чого варто очікувати від цього місця. Про те як доїхати до хитинської фортеці розповімо в кінці, а почнемо відразу з цікавого.

Хотинська фортеця – фото і опис

Купивши квитки у касі, йдемо до входу через першу захисну споруду фортеці – стіну з насипаним позаду земляним валом. Вже пізніше ми дізналися (підслухали якогось екскурсовода), що земляний вал насипаний не просто так – він допомагає стінам краще витримувати удари гарматних ядер.

Вхід на територію хотинської фортеці

Вздовж дороги до цієї стіни є цілий сувенірний базарчик (він позаду позиції з якої зроблене фото, що вище), також тут місцеві мешканці продають всякі домашні продукти, мед, вина і т.д. Сувеніри також продаються і відразу за воротами, у проході через вежу стіни.

Вхід на територію хотинської фортеці - фото 14

Ми пройшли через ворота, вийшли по той бік стіни та піднялися на вежу у якій розташовані ворота. Звідти відкривається ось такий вид на фортецю:

Хотинська фортеця - фото 15

Бачимо, що на території за захисним муром окрім самої фортеці є ще церква та якась будівля. Йдемо стежкою вниз, до самої хотинської фортеці:

Хотинська фортеця - фото 12

Ще трохи спускаємося, бачимо що вхід у фортецю здійснюється через міст:

Хотинська фортеця - фото 1

Хотинська фортеця - фото входу через міст

Перейшовши через дерев’яний міст і ворота потрапляємо всередину. Тут то нам і знадобляться куплені раніше квитки – відразу за воротами сидить контролер, який просить показати вхідні квитки.

Всередині фортеці

Квитки показали, нас пропускають і йдемо далі, у двір хотинської фортеці:

Хотинська фортеця - фото двору

Під цією спорудою по центрі знаходиться великий колодязь, з величезним механізмом яким піднімалася вода:

Фото двору хотинської фортеці

А під цією будівлею – глибокий підвал де виставлено багато різноманітних знарядь для катувань:

Фото з двору хотинської фортеці

У приміщеннях будівель, що всередині фортеці, все як і в інших замках – галереї з картинами, виставки різної зброї, бойових обладунків і т.п.:

Старовинні гармати - фото з Хотинської фортеці

Картина з зображенням бою - фото з Хотинської фортеці

Катапульта у хотинській фортеці

По наступних двох фото видно, що хотинська фортеця – популярне туристичне місце:

Жила будівля в середині Хотинської фортеці

Екскурсії у хотинську фортецю

І таких груп туристів тут багато, приїздять великими автобусами. Хоча не менше і туристів на зразок нас, які приїхали парами чи маленькими компаніями. Великі групи з екскурсоводами, які розповідають про історію фортеці, всякі легенди.

Що цікаво, ті великі групи, та і більшість людей взагалі, не йдуть оглядати фортецю з інших сторін, а саме там видно всю велич її неприступних стін.

Неприступні стіни

Починаємо обходити фортецю, бачимо як виглядає вхідний міст збоку. Тут, до речі, стіни найнижчі:

Хотинська фортеця - фото мосту перед воротами

Спускаємося ще трохи вниз, до підніжжя фортеці. Звідси набагато краще розумієш наскільки її стіни високі і наскільки не реальним здається завдання штурмувати їх з середньовічними засобами.

Хотинська фортеця - фото 2

Хотинська фортеця не просто стоїть на березі річки, вона оточена річками з трьох сторін. Правда якщо величезний Дністер помітний відразу, то про наявність невеличкої річки перед стінами з іншого боку можна здогадатись лише завдяки мосту, який помітний з права внизу на цьому фото:

Фото хотинської фортеці

Висота цих стін – до 40 метрів. Перед стіною ще різкий підйом земляним насипом, а перед ним – рів річки:

Хотинська фортеця - фото 7

Так виглядає хотинська фортеця з протилежного від основного входу боку:

Хотинська фортеця - фото 8

Як було згадано вище, подивитися фортецю з цієї сторони йдуть одиниці із сотень туристів (принаймні так було у вихідний день, коли там були ми).

Хотинська фортеця - фото зі сторони Дністра

Фото вище – це вже вигляд фортеці з боку Дністра.  Що цікаво, тут стіна більш прямокутних форм, а не дугою як з іншого боку.

Цікаві факти про хотинську фотецю

Пропонуємо ще ознайомитися з кількома цікавими фактами про Хотинську фортецю:

  • На високій овальній стіні фортеці добре помітна велика пляма, кажуть вона там ще з XVIII століття. Є різні легенди про її походження, але експертиза показала, що вона утворена оліфою.
  • Поблизу Хотинської фортеці у 1890 році знайшли справжнісінький скарб – більше тисячі старовинних монет із Чехії, Саксонії, Угорщини та інших країн. На жаль зараз цей скарб зберігається у російському місті Санкт-Петербург.
  • В Хотинські фортеці проходили зйомки багатьох фільмів – «Тарас Бульба», «Захар Беркут», «Три мушкетери», «Гадюка», «Стріли Робін Гуда», «Стара фортеця» та інші.
  • Висота стін фортеці досягає 40 метрів, а ширина – 4-5 метрів.
Цікаво й те, що не зважаючи на височезні і на перший погляд неприступні стіни, Хотинську фортецю неодноразово вдавалося захопити. Також фортецю багато разів реконструювали та відновлювали, напевне завдяки цьому вона до сьогодні збереглася у досить хорошому стані.

Рекомендуємо також переглянути відео на якому зйомка Хотинської фортеці з висоти пташиного польоту:

Поради туристу

В завершення розповіді про нашу подорож до Хотинської фортеці – трохи корисної інформації щодо відвідування цього місця.

Графік роботи

Відвідати фортецю можна щодня, з 9:00 до 18:00.

Ціна квитків:

Хотинська фортеця - ціна квитків

Вхід для дорослих – 50 гривень. Для студентів та дітей – 25 гривень. Ці ціни були актуальні в липні 2018 року, коли ми відвідували фортецю.

Як доїхати до хотинської фортеці

Оскільки основою нашої подорожі був Кам’янець-Подільський, то до Хотинської фортеці добиралися саме звідти. Їхали автобусом з автовокзалу, дорога займає десь до 30 хвилин часу.

Місцеві, які їхали в автобусі, підказали нам, що краще не їхати на автобусну міста Хотин, а вийти раніше “на горбку”. Ми так і зробили, виявилося що звідти де ми вийшли пішки йти до фортеці хвилин 20, а від фортеці до автобусної – удвічі довше.

На цьому все. Пишіть в коментарях нижче чи бували або ж чи плануєте побувати у Хотинській фортеці. Можливо також знаєте цікаві факти яких ми не згадали – теж діліться в коментарях!

Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *