Кісточки для макіяжу: призначення, опис та правильний догляд

Кожна дівчина знає, що наносити косметику на обличчя необхідно кісточками для макіяжу, щоб забезпечити найкращий результат. Деяким дівчатам вдається зробити Make Up з допомогою подушечок пальців, але основне правило гарного макіяжу – розтушовка. Тому для зручності нанесення макіяжу необхідно робити його кісточками.

Журнал «Поличка» допоможе початківцю у справі макіяжу обличчя не заплутатись в різновидах кісточок для Make Up, надасть декілька порад при виборі та догляді за ними. Доповнення слугуватиме для вас  – мінімальний список необхідних для гарного макіяжа кісточок.

Який матеріал краще?

Кісточки виготовляють з синтетичного та натурального ворса. В косметичні необхідно мати кожну з них в залежності від використання.

Кісточка яка має:

 • натуральний ворс – для сухих текстур (тіні, пудра, рум’яна, бронзер)
 • синтетичний ворс – для рідких текстур (тональна основа, консилер, підводка для очей, помада)

Саме синтетична кість підходить для кремових продуктів, а ніж з натурального ворса. Через те, що натуральний ворс має лусочки, подібні людському волоссю, вони затримують на собі частину, наприклад,  тональника. Тому на лиці можуть залишатись смужки з надлишком, або браком тонального засобу.

Сухі текстури добре струшуються та набираються кісточками з натурального ворса.

Призначення кісточок для макіяжу

Настав час розібратись з формою кісточок, вона залежить від зони “роботи” – частини обличчя, на котрій рекомендовано їх використовувати: для обличчя, очей, брів та губ.

Обличчя

До цієї категорії відносяться кісточки, котрі використовуються для вирівняння тону шкіри та корекції форми обличчя.

 • Кість для нанесення тонального крему

Кісточки для макіяжу обличчяКісточка для рідкого тонального крему широка та плоска з синтетичного ворса.

 • Кість для нанесення консилера

Кісточки для макіяжу обличчя 2

Кісточка для консилера та коректора дуже схожа на кісточку для нанесення тонального крема. Основна їх відмінність у розмірі – кість для консилера меньша. Така її відмінність пояснюється маленькою площею нанесення засоба.

 • Кість у вигляді щітки

Кісточки для макіяжу обличчя 9

Таку кісточку використовують для нанесення бази. Її форма дозволяє легко та швидко нанести базу.

 • Кабукі

Кісточки для макіяжу обличчя Кабукі 3Кість Кабукі дуже швидко і легко можна знайти серед усіх інших через коротку ручку. Кісточку виготовляють з м’яких ворсинок, котрі дуже щільно прилягають одна до одної.

Така кісточка пішла з Давньої Японії від театру Кабукі, в честь якого їй дали таку назву. Актори цього театру використовували її для нанесення гриму. Спершу Кабукі виготовляли в ручну, тому актори робили свій макіяж одною кісточкою.

В теперішній час її беруть для нанесення розсипчастої пудри або рум’ян. Для рідких або кремових основ вона не придатна через кількість ворсинок.

 • Флеп Топ

Кісточки для макіяжу обличчя 4

Якщо у Кабукі відрізати верхівку і подовжити ручку – ми отримаємо кісточку Флеп Топ (flat top). Використання її залежить від ворса. При натуральному ворсі вона ідеальна для мінеральної пудри і бронзера, для синтетичного вона підходить для тонального крема.

 • Кісточка для нанесення пудри

Кісточки для макіяжу обличчя 5

Кісточка для пудри округлої форми та об’ємна. Чим щільніша кісточка, тим щільніше виходить покриття. З огляду на це, кісточки для пудри роблять хоч і густими, але все ж пухнастими. З такої кісточки легко «збити» надлишок так, щоб пудра лягла тонким, повітряним, ледь помітним шаром.

 • Кість для пудрових рум’ян

Кісточки для макіяжу обличчя 6

Існує два вида кісточок для рум’ян – округлої форми (вона трохи менша від кісті для пудри) та зі скошеним краєм. Вибираючи між ними двума необхідно дивитись на свої власні вподобання, але більшість обирає скошену кісточку.

 • Кісточка для контурингу

Кісточки для макіяжу обличчя 7

Вона з’явилась недавно та її може з легкістю замінити косою кістю для рум’ян.

 • Кісточка для хайлайтера

Кісточки для макіяжу обличчя 8

Через свою форму вона ідеальна для нанесення хайлайтера. Також, вона чудово підійде для прибирання надлишків косметики з повіки.

Очей та брів

Відносять у цю категорію кісточки для нанесення тіней, підводки та схожі на гребінець.

Кісточок для тіней у наборі для Make Up завжди дуже багато, але ми пройдемось по основним формах, а вже від них ви будете відштовхуватись, як їх використовувати. Запам’ятайте – чим менша кісточка, тим менше її коло дії на вашому повіці.

 • Пласка кісточка для тіней

Кісточки для макіяжу нанесення тіней 10

Така кісточка є основною для макіяжу очей. Її основна “робота” – це рівномірне розподілення тіней на рухливе повіко. Плоска кісточка має щільно набитий ворс та прямокутну форму. Вона злегка схожа на лопату, тому візажисти називають її “лопаткою”.

Розміри ворса кісточок такого плана від 0,5 мм. до маштабу рухливого віка у висоту.

 • Кісточка “Бочонок”

Кісточки для макіяжу обличчя 11

Така кісточка використовується для розподілення тіней у складці віка. Через її маленький формат ви не зробите смокі айс одним рухом кісточки.

 • Пухнаста кісточка

Кісточки для макіяжу обличчя 12

Пухнаста кісточка, як чарівна фея, робить ваш погляд більш акуратним, ніби у димці. Після завершення нанесення тіней нею тушують границі між тінями, для надання очам м’якшого перехода кольору.

 • Кісті для підводки

Кісточка для підводки

Велике різноманіття розмірів кісті для підводки може заплутати вас і заставити купити їх усі. Але не потрібно втрапляти у паніку. Для гарних стрілок необхідна лише одна кісточка маленького, або середнього розміру з загостреним кінчиком. Від натиску на кісточку залежить товщина стрілки.

 • Пласка скошена кісточка

Кісточки для макіяжу обличчя 14

За допомогою плоскої, скошеної кісточки можна малювати стрілки тінями, розтушовувати олівець, коригувати колір і форму брів.

 • Кість у вигляді “гребінця”

Кісточки для макіяжу обличчя 17

Такі щіточки використовуються для розділення вій та надання форми брів.

Губ

 • Кісточка для помади та блиску для губ

Кісточки для макіяжу губ 18

Акуратно покрити губи помадою і блиском вийде з плоскою, маленькою кистю з синтетичного ворсу. Для маленьких губ підійде дрібна кисть із загостреним контуром. Великі губи нею покривати довго, тому продаються пензлика ширше і з подовженим ворсом.

Як купити якісну кісточку для макіяжу?

Не можна купувати першу-ліпшу кісточку для макіяжу. Якісна кісточка пробуде з вами довгий термін та зможе зекономити ваші гроші, час та косметичний засіб. Для того, щоб ви обрали правильну кісточоку ми підготували декілька порад для вас:

 • Виробника потрібно знати в лице

Відомі косметичні фірми намагаються підтримувати свій імідж. Тому у них на підприємствах йде ретельна перевірка якості продукта.

 • Матеріал на пряму залежить від якості макіяжа

В самому початку статті ми давали маленьку підказку: натуральний ворс – для сухих текстур, а синтетичний – для рідких. Ні в якому разі не можна робити навпаки, тоді і кісточка швидко зіпсується, і ваш макіяж буде не таким привабливим.

 • Розмір має значення

В цьому розділі говориться про те, що кісточка не має бути більшою за зону “роботи”.

 • Акуратність в усьому

При купівлі кісточки ні одна з ворсинок не має стерчати кудись не туди. Для перевірки візьмуть і проведіть по руці кісточкою разів 10. Якщо ні одна ворсинка не стирчить і не випала з кісточки – тоді все гаразд.

Як правильно доглядати?

Для збереження вашого здоров’я необхідно правильно доглядати за кісточками для макіяжу. Якщо, ви робите макіяж кожного дня то: від рідких текстур необхідно мити кісточку – щодня, а для сухих – кожні три дні. Щоб не нашкодити вашій кісточці необхідно враховувати її склад.

Штучні(синтетичні) кісточки:

 1. Можна мити звичайним антибактеріальним милом і теплою водою. При цьому НЕ можна потравляти під залізний наконечник кісточки та замочувати кісточку у воді на якийсь час.
 2. Щоб швидко видалити бруд з кісточки, можна використовувати спеціальні засоби для їх очищення.
 3. Можна такий засіб зробити самому: 200 мл. спирту + 2-3 ст. л. дитячого шампуня + 1 ст. л. засобу для миття посуд + 0,5 л. кондиціонера для волосся. Такий засіб швидко очистить та продезинфікує ваші кісточк.

Натуральні кісточки:

 1. Можна робити все те саме, що й з синтетичними кісточками, але вони з часом втратять свої властивості.
 2. Спир – для натуральних пензликів неприпустимий. Тому, при виборі спеціального засоба для очищення кісточок необхідно враховувати цей факт.
 3. Найкращий спосіб видалення сухого бруду з пензлика – це спеціальна губка. Лише декілька разів провівши по ній ви зможете її повністю очистити.

Мінімальний набір для початківця

Щоб зробити гарний макіяж вам знадобиться декілька кісточок:

 1. Пласка для тональної основи
 2. Пласка для консилера
 3. Пушиста для пудри
 4. Скошена для рум’ян
 5. Пласка для нанесення тіней
 6. Пухнаста для розтушовки тіней
 7. Скошена для оформлення стрілок та брів

Домашній макіяж може бути ні чим не гіршим від професійного. Головна запорука – це набір кісточок для макіяжу та ваше терпіння.

Журнал «Поличка» бажає вам рівних стрілок та гарно розтушованих тіней!

Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *