Клумби для квітів: фото ідеї оформлення своїми руками

Чи не найкращою прикрасою для саду чи подвір’я приватного будинку є клумби з квітами. Більше того, цвітіння останніх даруватиме насолоду оку і наповнюватиме повітря прекрасними ароматами.

У цій статті журналу «Поличка» ми покажемо багато фотографій, з яких ви зможете взяти ідеї по красивому оформленню клумб для квітів.

Клумби з каменю

Одним з найдоступніших матеріалів для оформлення клумби є камінь, він широко розповсюджений і відносно дешевий. Тож почнемо саме з цього матеріалу.

Прості клумби огородженні каменем

Клумби з каменю своїми руками

Перший приклад як може виглядати клумба біля хати. Це просто невеличка територія огороджена камінцями невеликих розмірів. По один бік межі – квітник, по інший – зелений газон.

Проста клумба з каменю - фото 1

Клумба сходинками з каменів

Коли місця для створення клумби є тільки на досить крутому схилі, її можна зробити як на фото вище. Для цього достатньо зробити широкі «сходинки», а їх вертикальні сторони укріпити виклавши камінь (для більшої надійності його можна скріплювати будівельними сумішами, тобто мурувати).

Використання камінців у клумбі для квітів

Фото клумби біля хати

Клумба з великого каменю

Простий дизайн клумби яку легко зробити своїми руками. Достатньо мати великі камені та викласти їх у формі кола (або іншої фігури). Якщо між великими каменями лишається велика відстань, ці пустоти можна закласти дрібнішими камінцями.

Клумба для квітів з великими каменями

Однак великі камені не обов’язково викладати у формі якоїсь фігури. Альтернативний варіант дизайну показаний на попередньому фото. Але така досить об’ємна і громіздка клумба не підійде для дуже маленького подвір’я.

Клумба для квітів з каменю та шин

Досить красиві красиві клумби біля хати можна зробити шляхом поєднання каменю та автомобільних шин. Приклади тому попереднє фото. Трохи далі ми зібрали ще більше фотографій оформлення клумб з шин.

Кругла клумба з каменю для квітів

Ідея оформлення клумби з каменю

Не дуже складно своїми руками зробити і клумбу у формі спіралі, яка відмінно впишеться на великому подвір’ї. Для цього треба просто викласти великі камінці як на останньому фото вище або як на першому нижче.

Проте можна піти складнішим шляхом:

  • виготовити каркас стін у формі зростаючої спіралі з металевої сітки;
  • засипати ці стіни дрібнішим каменем;
  • внутрішній простір засипати ґрунтом у якому будуть рости квіти.

В результаті отримаємо незвичайний і досить ефектний квітник. Приклад такого – на трьох фотографіях вище.

Ландшафтний дизайн

Набагато ефектніше виглядатимуть квітники, які не просто огороджені каменем, а ще й «всипані» ним. Це вже повноцінний ландшафтний дизайн, яким без сумніву можна вразити друзів та гостей.

Як оформити клумбу з каменю своїми руками

Ландшафтний дизайн клумби з каменями

Ландшафтний дизайн, клумби засипані дрібними камінчиками.

Дизайн клумби з каменю біля альтанки

На фото вище приклад того, як гарно оформити територію біля альтанки . Клумба з квітами засипана камінням буде чудовим доповненням у вашому садку.

Ландшафтний дизайн клумб для квітів

Клумба з каменю за якою легко доглядати

Варто зауважити що подібний ландшафтний дизайн клумб не тільки красивий, але й практичний. Так, ділянки засипані дрібним камінням не заростають небажаною травою, тож квітник потребуватиме менше догляду.

Клумби з дерева

Іншим дуже поширеним матеріалом, який можна застосувати при створені клумби, є дерево. При чому це можуть бути як оброблені дошки і бруски, так і просто зрубана лозина. Приклади на фото нижче.

Фото клумби з дерева

Для створення такого квітника по його контуру викопують траншею і закопують колоди однакової висоти в землю, приблизно на 1/3 всієї їх довжини. Колоди можна пофарбувати або залишити їх в природному вигляді.

Клумба для квітів плетена з дерева

Гарно виглядає і огорожа для клумби з плетеної лози. При чому таким чином можна просто зробити міні-паркан для квітника, а можна створити свого роду чашу і заповнити її ґрунтом, як на попередньому фото.

Клумби з дерева своїми руками

Клумба для квітів з дерева

З дерев’яних брусків можна зробити ось таку клумбу для квітів, або ж грядку для вирощування салату чи овочів.

Клумба для квітів з дерев'яного колеса

Навіть дерев’яне колесо від воза може слугувати оригінальної огорожею для маленького квітника.

Клумба біля хати своїми руками з дерева

Стовбур зрізаного дерева також можна перетворити у квітник:

Квітник у стовбурі дерева

Квітник у стовбурі дерева - фото 2

З дерев’яних колод можна зробити і свого роду вазони:

Квіткові клумби з дерева - фото 4

Клумби для квітів з дошки

Вазони для садових квітів з дошки

Створити клумбу для квітів можна навіть на асфальтованому дворі. Для цього треба просто збити ящики з дерев’яних дошок і наповнити їх ґрунтом. Що може вийти в результаті видно на двох фото вище.

Клумби з шин

Досить часто квіткові клумби роблять із шин. Як вони можуть виглядати можна побачити на фотографіях нижче.

Клумба з шин - фото 2

Клумба з шин - фото 5

Дизайн клумби з шин - фото 4

Клумба з шин - фото 1

Клумба з шин - фото 3

Фотогалерея (ідеї для клумби)

Пропонуємо також переглянути фото в галереї нижче, там зібрано чимало оригінальних рішень та ідей, які допоможуть вам гарно оформити клумбу біля хати своїми руками.

Клумба для квітів з шин та пляшок:

Клумба для квітів з шин та пляшок

Клумби з річкою викладеною із каменю:

Квіти посадити можна навіть у старій непотрібній тачці:

Для вертикального озеленення саду можна використати драбину:

Багаторівнева клумба зроблена з листів металу:

Дві ідеї як викласти огорожу клумби з каменю, бруківки чи цегли:

На цьому наша збірка фото зі зразками оформлення квіткових клумб завершується. На останок пропонуємо ще прочитати декілька порад, написаних нижче.

Поради по оформленню клумб

  • При оформленні клумб з використанням дерева останнє краще обробляти спеціальними засобами, які запобігають його гниттю та псуванню термітами.
  • Роблячи клумбу яка суттєво виступає над поверхнею землі (наприклад, у ящику з дерева чи спіралі з каменю), не забувайте що її треба регулярно поливати, тому що там вода буде втрачатися швидше, особливо у літню спеку.
  • Правильно вибирайте рослини для свого садового оазису. Щоб квітник виглядав цілісним, рослини треба підібрати по терміну цвітіння, тоді клумба буде квітучою і яскравою якомога довше.
  • Пластикові чи скляні пляшки, дерево – ці матеріали підходять для тимчасових квітників. Щоб клумба простояла багато років, її треба робити з каменю чи інших довговічних матеріалів.

Сподіваємось дання стаття від журналу «Поличка» була корисною і тепер ви знаєте як своїми руками оформити клумби для квітів біля будинку. А якщо у вас є гарні ідеї, які не показані на фото вище, то обов’язково поділіться ними в коментарях нижче.

Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *