Маленькі породи собак: список з фотографіями

Одним з головних факторів, через який маленькі породи собак користуються шаленою популярністю, є їх розмір. Адже таких домашніх улюбленців набагато простіше виховувати, дешевше утримувати і легше вигулювати ніж собак великих порід. Окрім перерахованого, декоративні собачки ще й дуже чарівні.

У цій статті онлайн журнал «Поличка» розкаже про найбільш популярні маленькі породи собак. Ви дізнаєтеся не тільки назви, але й побачити фото кожної з представлених далі порід.

Популярні породи маленьких собак

Будь то великі, середні чи маленькі собаки, всі породи не залежно від розміру бувають або з короткою, або з довгою шерстю. Хоча короткошерсті собачки простіші у догляді, дуже популярними є і чимало довгошерстих порід. Почнемо знайомство з найбільш популярних.

Чихуахуа

Маленькі собаки - фото породи чихуахуа
Фото собачки породи чихуахуа.

Саме чихуахуа вважається найменшою породою собак у світі. Представники породи – це мініатюрні собачки, характерними ознаками яких є яблукоподібна форма голови, коротка мордочка, великі округлі очі, стоячі вуха і довгий піднятий хвіст.

Розміри чихуахуа:

 • Зріст від 15 до 23 см.
 • Вага від 0,5 до 3 кг.

Ці маленькі собаки бувають практично будь-яких забарвлень шерсті – білими, чорними, коричневими і т.д. Найрідше зустрічаються чихуахуа з тигровим, шоколадним і блакитним забарвленням шерсті.

Зауважимо, що чихуахуа бувають не тільки короткошерстими (гладкошерстими), а й довгошерстими. Дуже часто саме собачки цієї породи зустрічаються у фільмах, де їх гламурні пані постійно носять на руках чи навіть у сумочці.

В Україні цуценята породи чихуахуа продаються по ціні від 150 доларів. Малюки з хорошим родоводом можуть коштувати до 2000 доларів.

Йоркшир-тер’єр

Маленькі собаки - порода йоркширський тер'єр
Фото песика породи йоркшир-тер’єр.

Йоркшир-тер’єр колись виводився як мисливська порода для боротьби з гризунами, але сьогодні ці маленькі собаки є дуже популярними в якості декоративних/кімнатних домашніх улюбленців. Скорочено цю породу називають йорк або йоркі.

Розміри йорка:

 • Зріст близько 18-20 см.
 • Вага не більше 3,4 кг.

Ця порода наділена середньої довжини шерстю, тим не менш йорків досить часто підстригають на різноманітні стрижки. До речі, забарвлення шерсті може бути тільки темним блакитно-сталевим (не сріблясто-блакитним), а на грудях і кінцівках шерсть червоно-коричнева.

Цікаво, що цуценята цієї породи народжуються чорними, а вже по мірі дорослішання шерсть світліє і міняє колір. Вартість цуценят в Україні зазвичай починається від 150 доларів, а у випадку хорошого родоводу і титулованих батьків ціна доходить до 2000 доларів.

Померанський шпіц

Маленькі собаки - фото породи померанський шпіц
Фото собачки породи померанський шпіц.

Досить популярною є порода померанський шпіц, яка виділяється з поміж інших дуже пишною шерстю. Треба відмітити, що деякі кінологічні організації не виділяють померанського шпіца в окрему породу, а вважають його різновидом німецького шпіца.

Розміри «померанців»:

 • Зріст від 18 до 22 см.
 • Вага від 1,4 до 3,5 кг.

Досить часто цих собачок підстригають під ведмежат чи лисичок, щоб зробити своїх домашніх улюбленців схожих на цих тваринок. На останньому фото можна побачити зразок подібної стрижки.

Купити таку маленьку собаку не проблема, в Українці вони достатньо поширені. Ціна цуценят як правило починається від 300 доларів і досягає 1000 доларів (хоча деякі малюки коштують ще дорожче).

Вест-хайленд-вайт-тер’єр

Маленькі собаки - Вест-хайленд-вайт-тер'єр
Фото собаки породи вест-хайленд-вайт-тер’єр.

Вест-хайленд-вайт-тер’єр – це дуже красиві маленькі собаки з білосніжною шерстю. На відмінну від йорків і чихуауха, представники цієї породи є не такими тендітними – не зважаючи на свої розміри вони довгий час використовувалися для полювання на лисиць і борсуків.

Розмір породи:

 • Зріст від 23 до 28 см.
 • Вага від 5.9 до 9.1 кг.

І хоча вест-хайленд-вайт-тер’єра кишеньковою собакою вже не назвеш, для утримання в невеликій квартирі він підійде. Головне приділяти цим песикам достатньо уваги в плані регулярних вигулів, активних ігор.

В Україні цуценята цієї породи продаються по ціні від 200 доларів, хоча часто вона доходить до 1500 доларів і вище.

Інші поширені маленькі породи собак

Окрім показаних вище існує багато інших маленьких собак, нижче ми зібрали фотографії тих, які відносно часто зустрічаються в Україні. Під кожним фото написана назва породи і орієнтовна ціна цуценят.

Маленькі собаки породи Мопс
На фото – собаки породи Мопс. Ціна цуценят – від 100 доларів.
Маленька собака породи папійон
Порода папильон (папійон). Ціна цуценяти – від 200 доларів.
Маленька собака породи пекінес
Собака породи пекінес. Цуценя коштує від 50 доларів.
Фото породи собак такса
Собака породи такса. Часто цуценята продаються дешевше ніж за 50 доларів.
Російський той
Російський той, буває довгошерстим і короткошерстим. Ціна цуценят від 100 доларів.
Фото породи собак Ши-цу
Фото породи Ши-цу. Ціна цуценяти від 150 доларів.

Звісно це не всі маленькі собаки, а лише 10 поширений в Україні порід. У світі ж існує близько 400 офіційно визнаних порід собак, і значна частина з них – декоративні (тобто маленькі).

Поради по вибору породи

На завершення декілька порад щодо вибору породи:

 • Враховуйте особливості догляду за породою. Наприклад, довгошерсті собаки потребують більше уваги в плані догляду шерсті. Також при линянні від них буде більше шерсті, яка у випадку несвоєчасного вичісування буде залишатися на килимах, меблях та по інших закутках квартири.
 • Якщо вибираєте домашнього улюбленця для маленької дитини, то пам’ятайте, що декоративні породи досить тендітні, особливо цуценята. Важливо щоб дитина розуміла, що собачка не іграшка і щоб ненароком не нашкодила їй.
 • Що б ви не прочитали про характер і темперамент породи, в кінцевому результаті поведінка вашої собаки залежатиме в основному від виховання. Тож навчайте її що можна робити і що не можна ще з щенячого віку, а також дресируйте командам щоб отримати слухняного домашнього улюбленця.

І не забувайте, що декоративні породи собак – це не іграшка чи прикраса, а маленькі живі тварини. Їм потрібен догляд та ваша увага!

Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *