Що подивитися у Єгипті: найцікавіші місця та популярні курорти

Поїхати зимою на відпочинок хороша ідея, особливо якщо в тропічну країну. І однією з найбільш популярних серед українців країн з тропічним кліматом є Єгипет, який розташований відносно близько до України, тож подорож туди обійдеться недорого. Крім того, у Єгипті є багато величних пам’яток стародавньої архітектури, а також гарних сучасних курортів.

У цій статті онлайн журналу «Поличка» ми коротко розповімо про найцікавіші місця та популярні курорти. Якщо плануєте зимовий відпочинок – обов’язково дізнайтеся що подивитися у Єгипті і які місця просто необхідно відвідати будучи в цій країні.

Стародавній Єгипет та історичні пам’ятки

Щоб побачити стародавній Єгипет, громадянам України треба спочатку отримати візу. Однак це досить просто, адже зараз існує онлайн-віза до Єгипту (електронна віза), для отримання якої достатньо лише зайти на спеціальний сайт та заповнити певні форми. Детально про це розказано на сайті https://www.egyptvisa.com/ua .

Піраміди в Гізі

Піраміди в Гізі - що подивитися в Єгипті

Комплекс пірамід у Гізі – це єдине з Семи чудес Давнього світу, що залишилось до цього часу. Єгипетські піраміди розміщені на річці Ніл у передмісті Каїрі, столиці Єгипта. Прийнято вважати, що піраміди єгипту були побудовані в Давньому Єгипті в період правління IV—VI династій у XXVI—XXIII столітті до н. е.

Плато Гізи відоме такими пірамідами:

  1. Піраміда Хеопса (Хуфу) – це найбільша піраміда. Її у давнину називали “Великою”.
  2. Піраміда фараона Хефрена (Хафра) – друга за розміром після піраміди Хеопса (батька Хефрена). Ця піраміда може здатися найбільшою, але це не так, адже вона побудована на підвищенні. До речі, саме в цій піраміді можна спостерігати “класичне” облицювання, яке зберіглось до нашого часу на самій її вершині.
  3. Піраміда фараона Мікеріна (Менкаура) – сина Хефрена. До речі, це найменша піраміда в Гізі.

Храми в Луксорі

Медінет-Абу - храм в місті Луксор, Єгипет
Медінет-Абу – похоронний храм Рамсеса III.

Для туристів, які не люблять великого скупчення людей є цікаве місце, яке на арабській звучить як Медінет-Абу, або ж похоронний храм Рамсеса ІІІ. Цю споруду за своєю величчю можна сплутати з фортецею.

Цікавинка цього місця полягає в його історичній цінності та тому, що цей храм майже ідеально зберігся до нашого часу.

Окрім екскурсій до пірамід Гізи подорожуючим пропонуємо поїхати у Луксор – це не велике місто на березі Нілу. Відоме це місто Луксорським і Карнакським храми.

Велика Алея сфінксів біля Луксорського храму.
Велика Алея сфінксів біля Луксорського храму.

Луксорський храмовий комплекс був присвячений: Амону-Ра, його дружині, богині Мут, і їхньому синові Хонсу.

В Стародавній час Луксорський храм був поєднаний алеєю сфінксів (або ж Коридором Світла) з Карнакским храмом (про нього далі). Щорічно відзначаючи свято Оперт по цій дорозі йшла хода, коли води Нілу ставали багряними і виходили з берегів. На воду пускали божественний човен, який слідкував з Карнакського храму до Луксорського і назад. Це дійство було для того, щоб оновити Бога-царя та землю.

Центральна колонада в Карнакському храмі
Центральна колонада в Карнакському храмі.

Стародавній єгипет – це час фараонів, їх було 134 та вони всі на протязі 2000 років вносили свій відбиток у комплекст Карнакських храмових споруд. Досі ведуться розкопки в цьому місці, але вже зараз цей комплекс налічує 33 храма та зали.

Палац Монтаза

Палац Монтаза в Єгипті

Палац Монтаза знаходиться районі Монтаза у Александрії- це відносно нова пам’ятка архітектури збудована 1926 році. Комплекс був побудований для останнього правлячого монарха Єгипта короля Фарука. Неперевершено красивий палац знаходиться у прекрасному парку, що займає 150 га, на берегу Середземного моря.

Абу-Сімбел

Фасад скельного храму Абу-Сімбел
Фасад скельного храму Абу-Сімбел (Храм Рамзеса).

На західному березі Нілу, в 280 км від м. Асуан знаходиться село Абу-Сімбел, відоме на весь світ двома скельними храмами.  Більш відомий і великий – це храм Рамсеса II. Його фасад складається з чотирьох однакових великих статуй які символізують Рамсеса ІІ, та богів Амона-Ра, Ра-Хорахті і Птахи.

Менший храм в Абу-Сімбел присвячений богині Хатхор і Нефертарі, дружині Рамзеса. Тут знаходяться шість статуй, які охороняють цей храм: чотири статуї Рамзеса і дві – Нефертарі. Хоча ці статуї значно менші за розміром, ніж у великому храмі, їх унікальність в тому, що король і королева зображені однакової висоти.

Цитадель Кайтбея

Цитадель Кайтбея

Цитадель знаходиться на вході в Східну гавань, на північно-східному краю острова Фарос. Вона була зведена на місці знаменитого Олександрійського маяка. Фортеця була одним з найважливіших оборонних фортів не тільки в Єгипті, але також уздовж всього узбережжя Середземного моря і відігравала велику роль в захисній системі міста.

Популярні курорти

Окрім історичної сторони у Єгипті туристів привертають чудові золоті пляжі з прозорою водою Червоного та Середземного моря.  Ми підібрали для вас популярні курорти Єгипту.

Шарм-еш-Шейх

Курорти Єгипту - Шарм-еш-Шейх

«Залив шейха» – саме так перекладається з арабської назва цього курорту. Шарм-ель-Шейх розташований на південному узбережжі Синайського півострова. Він має протяжність берегової лінії понад 30 кілометрів.

Географічне положення міста унікальне – з одного боку він межує з Червоним морем, а з іншого оперезаний величними горами. Шарм-ель-Шейх також впритул примикає до двох великих національних заповідниках Набк і Рас-Мохамед.

Сахл-Хашіш

Відпочинок в Єгипті - курорт Сахл-Хашіш

Сахл Хашіш – це абсолютно новий курорт на території Єгипту. В даний момент він тільки будується, але за всіма параметрами він може дуже швидко скласти гідну конкуренцію більш відомим існуючим зонам відпочинку.  Він знаходиться всього в 15 кілометрах від Хургади. Туристи, які їдуть відпочивати в Сахл Хашіш, будуть приземлятися в аеропорту Хургади, а потім на автобусах добиратися до кінцевої точки маршруту. Дорога займе зовсім небагато – хвилин 15-20 і ви на місці.

Не можна не згадати про історичну складову цього місця. Багато століть тому на місці майбутнього курорту розташовувався найбільший в давнину єгипетський порт Ізіс. Але він був зруйнований в результаті воєн і землетрусів, і тепер його уламки лежать на дні Червоного моря. Але вони не пішли в небуття. Руїни стародавніх споруд добре видно з висоти під поверхнею води, добре, що море тут відрізняється чистотою і прозорістю. Експерти вже прогнозують небувалу популярність цього місця серед дайверів.

Макаді Бей

Відпочинок в Єгипті - курорт Макаді Бей

Макаді Бей – один з наймолодших курортів Єгипту. Він з’явився відносно недавно, перший готель був побудований на цій території лише в 1997 році.

Інвесторів привернуло, перш за все, географічне положення майбутнього курорту. Він розташований всього в 25 кілометрах від Хургади. При цьому бухта дуже вдало захищена від вітрів. Навіть в самий неспокійний період, яким для Єгипту є середина зими, тут відпочивати дуже комфортно. Найбільш хвалебних слів заслуговують і місцеві пляжі, які покриті дрібним золотим піском, що забезпечує дуже приємний підхід до моря.

Цікаві факти про Єгипет

Тепер ви знаєте про найцікавіші місця стародавнього Єгипту і про популярні курорти. На завершення ще декілька цікавих фактів про цю країну:

  • До сьогодні у світі збереглося лише одне з семи див давнього світу, це Піраміда Хеопса, яка знаходиться поблизу єгипетського міста Гіза.
  • Основною релігією в Єгипті є іслам, його сповідує близько 90% населення.
  • Більшу частину території Єгипту займають пустелі – Сахара і Лівійська пустеля.
  • Річка Ніл довгий час вважалася найдовшою світі – її довжина становить 6853 кілометрів. Однак зараз встановлено, що найдовшою є Амазонка (6992 км).
  • В 2016 році українці посіли друге місце по кількості відпочивальників на курортах Червоного моря. На першому місці були туристи з Німеччини.
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *