Цікаві факти про Місяць (супутник Землі)

У цій статті онлайн журнал «Поличка» розповість цікаві факти про Місяць, природний супутник нашої планети. Чому ми бачимо лише один бік Місяця, коли люди вперше посадили там місяцехід, чому з Землі розмір цього супутника здається нам таким же як розмір сонця? Відповіді на ці та інші питання читайте далі.

Відразу зауважимо, що нижче зібрані лише наукові факти, жодних міфів і вигадок тут немає.

10 цікавих фактів про Місяць

  1. Низька гравітація. Сила тяжіння на поверхні Місяця вшестеро менша, ніж на Землі. Завдяки цьому людина могла б там підняти вшестеро більшу вагу, ніж може підняти на Землі.
  2. Температура поверхні на Місяці коливається від -190 °C до +120 °C. Це дуже великий перепад температур, який відбувається перш за все через відсутність атмосфери.
  3. З Землі завжди видно лише один бік Місяця. Причина цього в тому, що цей супутник Землі обертається 1 раз навколо своєї осі за стільки часу, що й 1 раз навколо нашої планети. Це продемонстровано на відео, розміщеному трохи нижче в цій статті.
  4. Чому Сонце і Місяць ми бачимо однакового розміру? Все завдяки дивовижному збігу – діаметр Сонця близько в 400 разів більший ніж діаметр Місяця, але сонце знаходиться приблизно в 400 разів далі від Землі, ніж Місяць.

    Варто зауважити, що супутник нашої планети повільно віддаляється. У далекому минулому він був ближче і виглядав значно більшим, а в далекому майбутньому буде далі і виглядатиме значно меншим ніж зараз.

  5. Коли людина вперше ступила на Місяць? Сталося це 21 липня 1969 року, коли командир космічного корабля « Аполлон 11» Ніл Армстронг вперше ступив ногою на поверхню Місяця. Тоді ж він сказав всім відомі слова, – “Це один маленький крок для людини, один гігантський стрибок для людства”.
Цікаві факти про Місяць супутник Землі
Астронавт на Місяць в ході однієї з місій дослідницької програми «Аполлон».
  1. Місяць – один з причин припливів і відпливів в океанах Землі (друга причина – Сонце). Зі сторони супутника в морях та океанах Землі виникає ніби свого роду горб, такий самий виникає з протилежного боку планети. По мірі того як Місяць обертається навколо Землі, а також Земля навколо своєї осі, переміщаються і ці «водяні горби», утворюючи приливні хвилі і приливні течії.
  2. Діаметр Місяця складає близько 3476 км. Це досить багато і він є п’ятим за величиною супутником планет Сонячної системи. Більшими за нього є лише Ганімед, Каллісто, Титан та Іо, інші
  3. Місячні затемнення відбуваються коли супутник потрапляє в тінь Землі. При повному місячному затемненні сам Місяць майже не помітний для неозброєного ока.
  4. Доба на Місяці триває 708 годин. Тобто супутник обертається навколо планети за 29,5 днів.
  5. Сліди астронавтів, які побували на Місяці в рамках американської програми Аполлон, залишаться там на мільйони років. Адже вітер на супутнику відсутній (бо відсутня атмосфера), як будь які рідини. Тож відсутня і ерозія, яка могла б знищити ці сліди.

Відео: Чому ми бачимо лише один бік Місяця

Обов’язково перегляньте відео вище, в ньому наочно продемонстровано як Місяць обертається навколо своєї осі та навколо планети Земля. Як кажуть, краще один раз побачити, ніж сто разів почути.

На завершення ще 3 цікавих факти:

  • Сонячні затемнення відбуваються коли місяць проходить між Землею і Сонцем. Повне сонячне затемнення можливе тому, що місячний диск для земного спостерігача майже такого ж розміру, як сонячний диск. Якби місяць був трохи далі від нашої планети, він не зміг би повністю затулити сонце.
  • На місяці присутня вода у вигляді льоду. Значні запаси води у вигляді льоду були знайдені ще у 2009 році, як правило вони розміщені в глибоких кратерах, куди не потрапляє сонячне світло. Ці запаси льоду в майбутньому дозволять заснувати базу, а то й самодостатню колонію на Місяці.
  • Походження Місяця досі точно невідоме. Найбільш переконлива теорія припускає, що в минулому протопланета під назвою Тейя зіткнулася з Землею. Хмара сміття, яка утворилася після цього, в кінцевому підсумку зібралася разом і перетворилася на Місяць.

На цьому наша стаття закінчується. Сподіваємося приведенні в ній цікаві факти про Місяць були для вас справді цікавими і корисними. Якщо знаєте ще якусь цікавинку, яку ми не згадали, пишіть в коментарях нижче.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *