Цікаві факти про Японію (географічні, культурні особливості)

У цій статті онлайн журнал «Поличка» розповість різні цікаві факти про Японію, яку часто називають «країною сходу сонця». Географічні, культурні, економічні та інші особливості цієї східно-азійської країни.

Всі приведені нижче факти взяті з надійних джерел (Вікіпедії та інших енциклопедій), ніяких стереотипів тут не буде (які є на багатьох інших сайтах).

Найбільш цікаве про Японію

Спочатку 3 цікаві факти:

 1. «Японська держава» (в оригіналі «Ніппон-коку») – така офіційна назва Японії.
 2. Місто Токіо – столиця Японської держави.
 3. Японія – одна з найбільш технологічно розвинутих країн світу.
Цікаві факти про Японію - Географія
Японія на карті світу (Google Maps).

Географічні факти

Наступні цікаві факти пригодяться на уроці географії:

 1. Японія – острівна країна. Вона складається з 4 великих островів, площа яких займає 97% загальної площі країни, а також 6848 маленьких островів. Зі сходу і півдня великі острови омиває Тихий океан, із заходу – Східнокитайське та Японське моря, а з півночі – Охотське море.
 2. Близько 70—80% території Японії не придатні для мешкання, ведення сільського господарства чи розвитку промисловості. Ці території вкривають ліси і гори, а також там часто бувають тайфуни, зсуви і землетруси.
 3. Площа Японії становить близько 377 930 км², це приблизно у півтори рази менше, ніж площа України. При цьому населення Японії – понад 127 мільйонів людей, а України – близько 40 мільйонів (тобто у 3 рази менше).
 4. У Токіо мешкає понад 13 мільйонів людей. Тобто в одній лише столиці Японії проживає більше людей, ніж у всіх західних областях України разом взятих.
 5. Японія знаходиться у шести кліматичних зонах, оскільки її острови простягаються з півночі на південь. Тут дуже багата флора і фауна, які включають близько 9300 видів рослин, 13 тисяч видів грибів та понад 60 тисяч видів тварин. Через ізоляцію від материка, значна частина цих видів є унікальними і зустрічаються тільки в цій країні.
Цікаві факти про Японію - столиця Токіо
Місто Токіо, а на задньому плані – гора Фудзі.
 1. Японія має одну з найрозвиненіших економік у світі. За даними МВФ 2018 рjку, по розміру ВВП і обсягом промислового виробництва Японія займає 3-є місце серед всіх країн на Землі, обгонять її лише США і КНР (Китай).

  Для порівняння: у Японії ВВП на душу населення становить $38 281, а в Україні – $3 133 (що більш як в 12 разів менше).

 2. Землетруси – звичне явище у Японії. Так, малі землетруси силою 1-2 бали трапляються ледве не щотижня. У 1923 році був землетрус силою 8,3 бала, під час нього в Токіо загинуло близько 142 тисяч людей.
 3. Фудзі – найвища гора в Японії, висотою 3776 метрів над рівнем моря. Ця гора є діючим базальтовим стратовулканом.
 4. Японська мова є однією з найпоширеніших у світі, але за межами самої Японії вона рідко вживається. Статус однієї з найпоширеніших надається на основі кількості носіїв мови, а японська є рідною мовою для 120 мільйонів японців.
 5. Японія – єдина країна, проти якої була використана ядерна зброя. Бомби з ядерним зарядом були скинуті авіацією США у 1945 році на міста Хіросіма та Нагасакі. В результаті вибуху цих бомб загинуло близько 494 тисячі людей.

Про японців і їх культуру

 1. Основною релігією жителів Японії є автохтонне язичництво — синто. У ньому поєднуються елементи анімізму, фетишизму, тотемізму та примітивної магії. Об’єктом вшанування цього пантеїстичного культу є божества камі — духи природи, визначні діячі минулого, герої японського фольклору.

  Другою за значенням релігією Японії є буддизм. Християнство в цій країні сповідує лише близько 2 мільйонів осіб (це близько 2,5% від всього населення).

 2. Риба Фуґу, яка містить смертельну отруту тетродотоксин, в Японії вважається делікатесом та є дуже популярною стравою японської кухні. Готувати цю рибу дозволено лише кухарям, які пройшли спеціальне навчання та отримали ліцензію.

  Незважаючи на ліцензування роботи кухарів, які готують фуґу, щорічно деяка кількість людей гине від отруєння (протиотрути від тетродотоксину не існує). Наприклад, з 2004 по 2007 роки 15 осіб загинуло, отруївшись рибою фуґу, та близько 115 осіб були госпіталізовані.

Цікаві факти про Японію - Географія
Byodo-In Temple (Буддійський храм у Японії).
 1. Найстаріший вид спорту в Японії — національна боротьба сумо. Поряд із сумо найпопулярнішим спортом в Японії є бейсбол, його «завезли» сюди із США.
 2. Аніме – свого роду японські мультики, які відрізняються тим, що орієнтовані не на дитячу, а на підліткову та дорослу аудиторію. Сьогодні аніме дуже популярне не тільки в Японії, а й у світі.
 3. Хайку – японська лірична неримована поезія. Вірш цього жанру складається лише з трьох дуже коротких рядків. Що цікаво, хайку заборонено писати на релігійні та політичні теми, а також на тему кохання.
 4. У японській мові немає традиційних назв місяців. У нас місяці називаються січень, лютий, березень і т.д., а в Японії – «перший місяць», «другий місяць», «третій місяць» і т.д.
Цікаві факти про Японію - цвітіння сакури
Цвітіння сакури у японському місті Мітака.
 1. Навчальний рік у Японії починається 1 квітня, а закінчується в березні. Він поділений на три семестри з 40- денними канікулами в липні-серпні і з зимовими канікулами в кінці грудня. Загалом японські діти відвідують школу 240 днів у році, включаючи заняття по суботах.
 2. Вік «сексуальної згоди» у Японії – 13 років. Тобто секс з особою, яка досягла 13-річного віку і вступає у сексуальні стосунки добровільно, не є зґвалтуванням.
 3. Сакура – один з найвідоміших у світі символів японської культури. Сьогодні “японська вишня” присутня на гербах поліції та сил самооборони Японії. Також сакура є символом жіночої краси та молодості.
 4. Традиційно японці використовували китайський спосіб написання – ієрогліфи писалися зверху донизу, а стовпчики (рядки) справа наліво. Однак зараз, особливо у науковій літературі, більш поширеним стає європейський спосіб письма (зліва направо, зверху вниз).

На цьому все, сподіваємося приведені вище цікаві факти про Японію були вам корисними. Якщо знаєте ще якісь цікавинки, які не згадані у статті, пишіть в коментарях нижче.

Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *