Вітальня і спальня в одній кімнаті (54 фото): кращі дизайн-проекти

Сьогодні більшість сімей не можуть дозволити собі простору квартиру з великою кількістю кімнат, а тому вимушені купувати однокімнатні квартири. При цьому хочеться щоб була і вітальня, і спальня, і кухня. У випадку коли кухня великої площі, хоча б 17-20 метрів квадратних, можна зробити кухню-вітальню.

Однак коли кухня менша, такий варіант не підходить. В такому випадку можна зробити вітальну і спальню в житловій кімнаті, використавши підхід зонування простору.

Готові дизайн проекти вітальні і спальні в одній кімнаті

Нижче ми підібрали декілька дуже хороших рішень по розміщенню вітальні і спальні в одній кімнаті площею 16-20 метрів квадратних. Почнемо нашу збірку з повністю готових дизайн проектів, де видно розташування всіх меблів у кімнаті.

Дизайн проект 1 (сучасний стиль)

Вітальня і спальня в одній кімнаті - фото 1

Цей проект розроблений студією m2Style.ru . Він передбачає розміщення у невеликій кімнаті відраз трьох зон – спальні, вітальні та робочого місця. Кімната візуально розділена на 2 частини, по один бік – диван та телевізор, по іншій- ліжко та комп’ютерний столик.

Вітальня і спальня в одній кімнаті - фото 4

Для візуального зонування кімнати використано 3 рішення:

  • знизу невисока перегородка (зробити таку можна з гіпсокартону);
  • зверху на стелі тонка і широка “балка”;
  • стіни обох частин розфарбовані по різному (у спальній зоні смугасті шпалери або ж так пофарбовано, у вітальній зоні фотошпалери).

Вітальня і спальня в одній кімнаті - фото 3

Над ліжком знайшов своє місце кондиціонер. Під ліжком  – шухляди, які є корисними нішами для зберігання постільної білизни чи інших речей. Таке рішення особливо корисне для невеликих квартир, де зазвичай не вистачає місця для великої кількості шаф та комодів.

Вітальня і спальня в одній кімнаті - фото 5

У зоні вітальні розташовується не тільки диван, а й досить велика стінка, в якій є повноцінна шафа та багато інших ніш для зберігання речей. Посередині стінки розташоване місце для великого телевізора. Рішення дуже вдале.

Вітальня і спальня в одній кімнаті - фото 2

Темний ламінат з фаскою чудово гармонує зі світлими меблями та стелею, а також з фотошпалерами. До речі, останні можна замінити однорідним фарбуванням стіни, а потім повісити там картини. Приклад такого рішення нижче:

Вітальня і спальня в одній кімнаті - фото 7
Альтернативний варіант зонування вітальні і спальні по оформленню стіни.

І на завершення фото робочого місця:

Вітальня і спальня в одній кімнаті - фото 6

Як бачимо робоче місце передбачає не тільки розташування невеликого комп’ютерного столика і крісла, але й досить велику стінку для зберігання речей.

До речі, двері в кімнату розташовані по середині бокової стіни, і якщо місця для їх відкривання назовні у вашому плануванні мало – можна зробити розсувні двері, такі, які при відкриванню ховаються у стіну. Але про це ми розповімо в іншій статті.

Дизайн проект 2 (сучасний стиль)

Вітальня і спальня в одній кімнаті 2 - фото 3

Цей проект ми знайшли на сайті житлового комплексу «Листопад» ( http://lystopad.if.ua ), який будують у Івано-Франківську. Тут для зонування використали тонкі розсувні перегородки, які розділяють спальню і вітальню. Для ефективного використання простору під ліжком розташовані шухляди, а збоку є невелика тумбочка, на якій знайшлося місце для нічного світильника.

Вітальня і спальня в одній кімнаті 2 - фото 1

Варто зауважити, що зробити такий інтер’єр буде не просто, адже подібні перегородки можуть виготовити лише на замовлення. Те ж саме стосується і подвійної стелі, в якій використовуються дерев’яні дошки. Карниз для тюлі і штор також захований за такою дошкою.

Вітальня і спальня в одній кімнаті 2 - фото 2

Навпроти ліжка і дивану знайшли своє місце комп’ютерний столик, шафа-купе, поличка та довга тумбочка для зберігання речей. Знайшлося місце і для телевізора, він почіплений на стіну так, щоб дивитися його можна було і з дивану, і з ліжка.

Загальне розташування меблів можна побачити на наступному зображенню:

Вітальня і спальня в одній кімнаті 2 - фото 10

А це фотографії інтер’єру інших приміщень, передбачених у цьому дизайн-проекті:

Як бачимо тут дизайнер показав не тільки як розташувати вітальню і спальню в одній кімнаті. Кухня, передпокій, лоджія – це все оформлено в тому ж стилі, що і житлова кімната.

Цей дизайн-проект чудовий приклад того, що і невелику квартиру площею близько 40 метрів квадратних можна зробити дуже затишною і стильною.

Дизайн проект 3 (альтернатива першого)

Вітальня і спальня в одній кімнаті 3 - фото 1

Цей проект є альтернативним варіантом першого (показаного вище). Тут замість горизонтальної перегородки використовується вертикальна, вона коротша, але вища, від підлоги до стелі.

Вітальня і спальня в одній кімнаті 3 - фото 2

Виглядає така перегородка більше ефектно, одна за нею може повністю заховатися лише вузьке односпальне ліжко. В попередньому випадку горизонтальна перегородка повністю заховала б і широке двоспальне ліжко.

Вітальня і спальня в одній кімнаті 3 - фото 6

Є різниця і в розташуванні дивану, він повернутий в іншу сторону – сторону до дверей. Стінка теж трохи відрізняється, тут всі шафи повернуті дверцями до вікна.

Вітальня і спальня в одній кімнаті 3 - фото 7

Навпроти дивану розташована стінка для телевізора, яка включає навісні настінні полички та шафки. Ця ТБ-стінка переходить у столик для комп’ютера, котрий розташований біля вікна (навпроти ліжка).

Вітальня і спальня в одній кімнаті 3 - фото 5

В іншому стилі тут виконана і стеля, вона глянцева і навісна. “Балка” посередині над гіпсокартоновою перегородкою тут відсутня.

Вітальня і спальня в одній кімнаті 3 - фото 4

Є різниця і покритті підлоги, тут ламінат світлий. Відповідно бокові сторони меблів темні. У попередньому проекті було навпаки, хоча, в теорії, ніщо не мішає використати як перше, так і друге рішення.

Вітальня і спальня в одній кімнаті 3 - фото 3

В цілому таке розташування меблів відмінно підійде для кімнат площею близько 18-20 метрів квадратних. Але кімната повинна бути не занадто довгою і вузькою, а ближчою до квадратної.

Зразки зонування кімнати на вітальню і спальню

Окрім готових дизайн-проектів пропонуємо подивитися зразки фото з рішення по зонуванню кімнати на вітальню і спальну. З цих зображень ви зможете взяти ідею самого зонування, але розташування частини меблів доведеться додумувати самому.

Вітальня і спальня в одній кімнаті

Вітальня і спальня в одній кімнаті

Вітальня і спальня в одній кімнаті

Вітальня і спальня в одній кімнаті

Фото

Фото

Фото

Фото

Фото

Фото

м

Фото

Фото

Фото

Фото

Фото

Фото

Фото

Фото

Фото

Фото

Фото

Фото

Фото

Фото

Фото

Вітальня і спальня в одній кімнаті

Вітальня і спальня в одній кімнаті

Вітальня і спальня в одній кімнаті

Вітальня і спальня в одній кімнаті

Вітальня і спальня в одній кімнаті

На цьому наша вибірка закінчується, сподіваємося ви знайшли цікаві ідеї і рішення по розташування вітальні і спальні в одній кімнаті.

В завершення зазначимо, що якщо в майбутньому нам ще трапляться цікаві проекти по цій темі – ми обов’язково доповнимо дану вибірку.

Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *