Як вибрати матрац: огляд типів матраців і їх особливостей

Перш ніж купити матрац для ліжка, треба обов’язково ознайомитися з рекомендаціями по його вибору. Адже поганий матрац може стати причиною безсонних ночей, а хороший навпаки – забезпечить міцний та здоровий сон. Тож сьогодні ми розкажемо як вибрати матрац.

Щоб зробити правильний вибір, перш за все необхідно дізнатися якими взагалі бувають матраци і чим вони між собою відрізняються. Тому почнемо з розгляду видів матраців, переваг та недоліків кожного з них.

Види матраців для ліжка

Всі матраци для ліжка діляться на два основних види – пружинні і безпружинні. Кожен з цих видів, в свою чергу, ділиться ще на декілька підвидів. Від виду матрацу залежатиме його ціна, рівень жорсткості, ортопедичні та анатомічні властивості.

Пружинні матраци

Цей вид матраців буває двох типі:

 • Пружинний блок Боннель.
 • Незалежний пружинний блок.

Види матраців для ліжка

Пружинний блок Боннель

У пружинному блоці типу Боннель всі пружини однакового розміру і з’єднанні між собою. Тому в матраці такого типу навантаження на одні пружини передається сусіднім, завдяки чому зменшується ймовірність просідання певної ділянки матрацу після тривалого використання. Це забезпечує термін служби від 8 до 12 років.

Пружинний блок Боннель містить пружин більшого розміру, ніж незалежний пружинний блок. Тож пружин в такому матраці менше, а технологія виробництва простіша. Як наслідок даний тип матраців значно дешевший, ціни починаються від 1800 гривень за матрац розміром 1600х2000 мм (під стандартне двоспальне ліжко).

Купити матраци з пружинним блоком Боннель можна тут https://teico.com.ua/ortopedicheskie-matrasy/pruzhinnyy-blok-bonnel-bonnel/ , на сайті магазину TeiCo («Технології і Комфорт»).

Матраци з пружинним блоком Bonnell, як правило, мають середній та високий рівень жорсткості. Жорсткість такого матрацу залежатиме не тільки від пружин, а й від кількості шарів та типів наповнювачів, які знаходяться над пружинами.

Незалежний пружинний блок

В цьому типі матраців пружини не сплетені одна з одною – кожна розміщена в окремому мішечку з міцного матеріалу, а вже сам мішечок зшитий чи склеєний з сусіднім. Жорсткість та зручність таких матраців залежить від кількості пружин (яких може бути від 250 до 2000 на метр квадратний), а також від кількості шарів наповнювачів (і їх типів) розміщених над пружинами.

Перевагою незалежного пружинного блоку перед залежним є те, що незалежні пружини забезпечують точкову еластичність та ергономічність. Це, в свою чергу, дозволяє матрацу точніше повторювати контури людини і добре адаптуватися під них. Таким чином матрац з незалежним пружинним блоком забезпечує відмінний ортопедичний ефект.

Головний недоліком даного типу матраців є ціна – за матрац розміром 1600×2000 мм доведеться заплатити не менше 3500 гривень. Це вдвічі дорожче ніж мінімальна ціна матрацу з пружинним блоком Боннель.

Безпружинні матраци

Цей вид матраців всередині не містить пружин, а лише блоки з натурального чи штучного латексу, кокосового волокна, піни з ефектом пам’яті чи інші синтетичні і високотехнологічні матеріали. До безпружинних також можна віднести і надувні матраци, але ми у цій статті їх не розглядатимемо.

Як вибрати матрац - безпружинні матраци для ліжка

Матеріали, які частіше всього використовуються в безпружинних матрацах:

 • Латекс. Є природним матеріалом, характеризується пружністю, гіпоалергенністю та анатомічністю. Загалом він забезпечує хорошу підтримку хребта. Зазвичай використовується в м’яких та середньої жорсткості матрацах.
 • Кокосове волокно. Виготовлене з кокосу, тому є натуральним, гіпоалергенним.  Матеріал досить міцний і при цьому має непогану еластичність, як правило використовується в матрацах з середньою чи високою жорсткістю.
 • Пінополіуретан. Дуже еластичний матеріал, через нього добре проникає повітря, є гіпоалергенним.
 • Меморілатекс. Матеріал з структурою стільників (сот), стійкий до температурних перепадів, пропускає повітря. Цей матеріал дуже довговічний.
 • Меморіформ. Сучасний матеріал на основі поліуретану, міцний і надійний, довговічний. По суті матеріал є високоеластичною піною, яка стискається під дією ваги тіла, при цьому фактично не роблячи тиску на тіло (тому що точно приймає його форму). Матраци з цим матеріалом дуже зручні.
 • Сизаль. Зроблений з натурального волокна, легко пропускає повітря, дуже міцний і витримує інтенсивні навантаження.

Окрім перерахованих, є й чимало інших наповнювачів для матраців. Наприклад, натуральна шерсть, латекс з різними добавками, різні види меморіформ, струтофайбер і т.д.

Хороший безпружинний матрац з використанням наповнювача меморіформ буде коштувати від 4500 гривень за розмір 1600×2000 мм. Такі ціни актуальні не тільки для інтернет-магазину TeiCo ( https://teico.com.ua/ ), а й для всіх інших магазинів.

Як вибрати хороший матрац

Частіше всього навіть тест у вигляді кількох хвилин лежання на матраці не допомагає зробити правильний вибір. Адже одна справа на кілька хвилин прилягти, і зовсім інша щодня спати на ньому по 7-9 годин. Тож щоб правильно вибрати матрац для ліжка, ознайомтеся з рекомендаціями наведеними далі.

Матрац з матеріалу меморіформ

Рекомендації щодо жорсткості

Вибираючи жорсткість матрацу треба врахувати не тільки особисті вподобання, алей й вагу та вік людей, які на ньому спатимуть. Також важливу роль грає стан здоров’я, при деяких захворюваннях хребта (наприклад, остеохондрозі) дуже м’які матраци в жодному разі брати не можна.

Чим більша вага людини, ти більшої жорсткості матрац треба:

 • Матраци з високою жорсткістю – для людей з підвищеною чи надмірною вагою тіла.
 • Матраци середньої жорсткості – для людей з нормальною вагою.
 • М’які матраци – краще всього підійдуть для людей тендітної статури, а особливо похилого віку.
Як вибрати матрац для дитини? Для дітей до 6 років це обов’язково має бути матрац з високою жорсткістю, щоб забезпечити правильне формування хребта. Старшим дітям вже можна купувати і матраци з середньою жорсткістю.

Корисні поради

Вибираючи матрац для ліжка ви обов’язково почуєте визначення «ортопедичний» та «анатомічний». Ось що означають ці поняття:

 • Ортопедичний ефект – це означає що матрац витримує вагу людини і при лежанні хребет цієї людини не згинається в неприродне положення, а розташований прямо. Ортопедичний ефект може забезпечуватися як пружинним, так і латексними блоками.
 • Анатомічний ефект – це означає що матрац повторює вигини тіла людини. Завдяки цьому він зменшує навантаження на ті частини тіла, які постійно піддаються тиску. Як правило, дешеві матраци не володіють анатомічним ефектом.

Матраци з анатомічним ефектом дуже зручні, тож рекомендуємо не пожаліти грошей і вибирати саме з таких. Також перегляньте відео з порадами по вибору матрацу в телепрограмі «Сніданок з 1+1»:

На завершення ще одна порада – якщо ви вибрали занадто м’який або занадто жорсткий матрац, то завжди можна купити топпер. Це такий низький (5-9 см) безпружинний матрац, який залежно від наповнювача може зробити спальне місце м’якшим або жорсткішим.

Сподіваємось ви тепер знаєте як вибрати хороший матрац, який підійде саме вам. Не соромтеся і пишіть в коментарях свій досвід по вибору матрацу, а також свої поради тим хто наразі вибирає матрац.

Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *