Як вивести глисти: список таблеток і народні методи

Гельмінтоз – це інфекційне захворювання, збудниками якого виступають паразитичні черв’яки: круглі, плоскі, кільчасті та колючеголові гельмінти. Він має хронічну форму, але своєчасна діагностика гарантує повне очищення організму від паразитів за короткий час.

Причинами глистової інвазії частіше за все стають недотримання правил гігієни, неякісна обробка продуктів, послаблена чи несформована імунна система, наявність заражений паразитами домашніх тварин.

Варто зазначити, що гельмінти вражають абсолютно різні органи: легені, печінку, жовчовивідні шляхи, головний мозок, органи зору і так далі. Саме тому при появі відповідних симптомів варто звернутися за кваліфікованою допомогою, а не займатися самолікуванням. Лише лікарі після проведення необхідних аналізів пояснять як вивести глисти раз і назавжди.

Симптоми наявності глистів

Якщо ви задумалися над тим, як виявити глисти, це означає, що, скоріше за все, ви вже зіткнулися з якимись симптомами. Вони найрізноманітніші: від розладу шлунку до алергії. Тому необхідно правильно діагностувати наявність паразитів та своєчасно звернутися до лікаря.

Серед найпоширеніших симптомів наявності глистів:

 • Запори. Відомо, що вплив глистів на ШКТ веде до неминучих збоїв у його роботі. Тому часті запори можуть сигналізувати про наявність в організмі паразитів.
 • Діареї. Якщо ви помітили частий пронос, і це не пов’язано зі зміною звичного харчування, то це є реакцією на життєдіяльність глистів. Також може з’явитися свербіж біля анального отвору.
 • Метеоризм. До здуття та метеоризму призводить те, що паразити стають причиною скупчення газів у кишечнику.
 • Біль у м’язах та суглобах. Глисти можуть потрапляти у м’язи та суглоби з кровотоком. У дорослих цей біль можуть помилково пов’язувати з артритом. Але у дітей такий біль, скоріш за все, буде свідчити про наявність паразитів.
Види глистів якими заражається людина
Гельмінти які часто вражають людину. Оригінал ілюстрації взято з сайту fabhow.com
 • Алергія. Життєдіяльність глистів провокує активізацію еозинофілів і імуноглобулінів, що може викликати алергічну реакцію. Таким чином імунна система бореться з токсичними речовинами, що виділяють паразити.
 • Анемія. Зниження концентрації гемоглобіну крові може бути також спровокованим глистами, які присмоктуються до стінок тонкого кишечника, поглинаючи поживні речовини з їжі. Це викликає зниження ваги та швидку стомлюваність уражених гельмінтами людей.
 • Роздратування та неспокійність. Ці симптоми можуть свідчити про глистову інвазію через те, що токсині речовини, які виділяють паразити, вражають нервову тканину.
 • Проблеми зі сном. Будь-які порушення сну не є рідкістю під час зараження глистами.
 • Зниження або підвищення апетиту та постійна нудота, що супроводжується болем у животі. Ці та інші симптоми є причиною до невідкладного візиту до лікаря.
Самостійно поставити діагноз глистової інвазії і обрати ефективні методи лікування не завжди просто, бо це потребує додаткових медичних знать. Лабораторна діагностика дозволяє визначитися з місцем розташування паразитів: у кишечнику чи за його межами. У першому випадку необхідно здавати на аналізи кал, у другому – кров.

Аналіз калу дозволяє виявити всі види кишкових паразитів. Виключенням є ентеробіоз, який допоможе виявити відбиток липкої стрічки, так як гострики відкладають яйця на шкіру людини. Таким чином, правильно визначити чи є глисти зможуть лише спеціалісти, а після того вони нададуть необхідні рекомендації для ефективного лікування.

Таблетки для лікування від глистів

Препарати, що будуть використовуватися під час лікування від паразитів, напряму залежать від виду цих самих паразитів. Вони діляться на наступні групи: нематоди або круглі черв’яки, цестоди або стрічкові черв’яки, трематоди або плоскі черв’яки.

Проти нематод

 1. У кишечнику:
  • Албендазол – Немозол, Саноксал, Ворміл, Гелмодол-ВМ – суспензії, жувальні таблетки.
  • Левамізол – Декарис.
  • Мебендазол – Вермокс, Вормін, Веро-Мебендазол, Вермакар, Мебекс.
  • Піперазин.
  • Пірантел памоат – Гельмінтокс, Немоцід, Комбантрин, Пірантел.
  • Пірвіній ембонат – Піркон, Ванквін, Карбендацім – Медамін.
 2. За межами кишечника:
  • Діетілкарбамазін – Дітразин Цитрат, Івермектин – Івермек (Івомек, Баймек, Івермектин).

Таблетки для лікування від глистів

Проти цестод

 • Кишкові стрічкові черв’яки – Никлозамід – Фенасал.
 • Лямблії, цепені – Мепакрин – Акрихин.
 • Нематолоз, змішані глистові інвазії, цестодоз – Албендазол – Немозол.

Проти трематод

 •  Хлоксил і бітіонол – застосовуються від позакишкових трематод.
 • Перхлоретілен – від кишкових трематодозів.
 • Празиквантел – Більтрицид, Цесол, Цістіцід, Азінокс – препарат широкого спектру дії від багатьох видів глистів.
Таблетки необхідно приймати лише за призначенням лікаря, бо такі препарати є токсичними і потребують кваліфікованої уваги під час прийому. До того ж, тільки спеціаліст знає, що дати дитині від глистів, коли її імунна система не сформована достатнім чином, щоб протистояти жорстким препаратам.

Народні методи як позбутися глистів

Ми наполегливо не рекомендуємо займатися самолікуванням та намагатися дізнатися, як вивести глисти в домашніх умовах. Але ознайомимо вас з рядом народних методів, якими можна спробувати побороти паразитів. Серед природних засобів використовують полин, часник, квітки пижми, ріпчасту цибулю, гвоздику, кропиву, лопух, кульбабу та інші лікарські рослини, що легко знайти в домашніх умовах.

 • Полин гіркий. Рослина ефективна у боротьбі зі стрічковими глистами, аскаридами та лямбліями, а також безліччю різних мікроорганізмів. Для лікування застосовується спиртова настоянка полину: 20 крапель тричі на день за півгодини до їжі.
 • Пижма звичайна. За рахунок речовини туйон рослина має глистогінну і протилямбліозну дію. Зокрема, вона бореться з гостриками та аскаридами. Протиглистовий засіб з пижми готується наступним чином: 1 столова ложка квіток заливається стаканом окропу та настоюється годину, після процідити. Пити його потрібно три рази на день по столовій ложці за 30 хвилин до прийому їжу.
 • Гранат. Ефективним засобом від круглих і стрічкових черв’яків є гранат. Подрібнену кірку 1 граната потрібно заварити в 750 мл води, після чого випити в три прийомі протягом наступних 1,5 години. У цей час не можна їсти. За 4 години після останнього прийому відвару потрібно випити проносне.
 • Волоський горіх. Ефективним протиглистовим засобом є настій з околоплодників волоських горіхів. А завдяки вмісту у волоському горісі біологічно активних речовин нормалізуються обмінні процеси.
 • Часник. У часнику наявні ефірні масла і фітонциди, які мають сильну глистогінну дію. Особливо часник ефективний проти круглих черв’яків (наприклад, при аскаридозі), крім того, він запобігає розвитку гнильних процесів в кишечнику.

Це ті засоби, що теоретично допоможуть вам вивести глисти з організму, та треба розуміти, що тільки комплексний підхід з необхідними лікарськими рекомендаціями допоможе повністю покінчити із проблемою гельмінтозу.

Як вивести глисти - народні методи лікування
Медичні дослідження показали що часник допомагає позбутися глистів. Вживайте 1-2 очищені головки щоранку на голодний шлунок*.

*Зауважимо, що протягом тривалого часу вживати часник на голодний шлунок не можна. Тож так його краще їсти лише кілька раз в рік на протязі кількох днів, проводячи таким чином профілактику від гельмінтів, проти яких він ефективний.

Читайте також: Користь і шкода часнику для організму людини

Профілактика глистів

Оскільки зараження глистами є однаково ймовірним для людей різного віку, невід’ємною частиною догляду за власним здоров’ям мають стати профілактичні заходи проти гельмінтозу.

Медики не рекомендують вживати препарати без потреби, але є випадки, коли все ж варто провести профілактичне лікування. Серед них зараження одного з членів родини або виявлення паразитів у домашніх тварин, а також профілактичні заходи для маленьких дітей та людей, що напряму працюють з ґрунтом та тваринами.

Зазвичай, використовуються ті ж самі засоби, що і під час лікування, але дозування зменшується у 1,5-2 рази. До того ж, немає потреби у тому, щоб повністю пропивати весь курс. Необхідно також слідкувати за власним самопочуттям, і у разі появи побічних реакцій припинити використання медикаментів.

Для дітей підійдуть такі препарати, як:

 • Пірантел можна давати дітям з 0.5 років.
 • Ембонат первінія (Первініум) з 0.5 років.
 • Вермокс і Ворміл з 2 років.
 • Тройчатка евалар безпечний для дітей старше 2 років.
 • Декарис дітям старше 3 років.

Але не варто зайвий раз піддавати малюка токсичного впливу препаратів, якщо ви не впевнені, що він дійсно міг заразитися паразитами. І пам’ятайте: краща профілактика – це догляд за собою та дотримання правил гігієни.

Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *